Online Diyet Hizmeti

Online Diyet Danışmanlığı Hizmeti

Elif Bozyel'in online diyet programına katılmak için gerekli belgeler arasında sağlık raporu, kişisel bilgi formu, beslenme alışkanlıkları anketi, hedeflerin belirlendiği bir form, ve gizlilik sözleşmesi bulunabilir. Bu belgeler, katılımcının sağlık durumunu değerlendirmek, beslenme alışkanlıklarını anlamak ve kişisel hedeflerine yönelik bir plan oluşturmak için gereklidir. Ayrıca, kişinin diyet programına uyumunu sağlamak ve gizliliğini korumak amacıyla bu belgelerin titizlikle doldurulması ve işlenmesi önemlidir.

Online Diyet Hizmeti - Uygun Fiyatlı - Diyetisyen Elif Bozyel
Online Diyet Hizmeti - Uygun Fiyatlı - Diyetisyen Elif Bozyel
Beslenme uzmanları tarafından bireyin özellikleri dikkate alınarak hazırlanan diyet programlarını içeren çevrimiçi profesyonel bir diyet danışmanlığı hizmetidir. Diyetisyene gitmeye vakit bulamayan, yurt dışında ya da şehir dışında yaşayanlar için hayatı kolaylaştırmak adına sunulan bir sistemdir. Birey yoğun iş temposundan dolayı diyetisyene gidemiyor ya da erteliyor olabilir. Yurt dışında yaşayan Türkler için kültür farklılığından o bölgenin beslenme uzmanından etkin yardım alamıyor olabilir.  Birey diyet sürecinde yüksek derecede motivasyona ihtiyaç duyuyor olabilir. Kişi vardiyalı çalışıyor ve beslenme uzmanının mesai saatlerine denk gelemiyor olabilir. Online diyet tüm bu ihtiyaçlara yönelik hizmet sunmaya yardımcı bir sistemdir. Online diyet ulaşılabilirlik sorununu ortadan kaldırır. Zamandan tasarruf ettirir. Danışanının diyetisyenine bir mesajla ulaşabilme imkânı sürekli motivasyonunu yüksek tutmasına yardımcı olur. Diyetisyenin danışanını takip etmesi kolaylaşır. Süreci daha verimli ve sürdürülebilir kılar. Doğru beslenme alışkanlıklarının kazanılması ve sürdürülmesi açısından son derece etkilidir.
Online Diyet Danışmanlığı Hizmeti - Göktürk Diyetisyen - Diyetisyen Elif Bozyel
Online Diyet Danışmanlığı Hizmeti - Göktürk Diyetisyen - Diyetisyen Elif Bozyel
Online diyetin bazı dezavantajları da söz konusudur. Takipli online sistem ile çalışan diyetisyen danışanları ile sürekli iletişim halinde olduğundan iş yükü artar. Klasik ev tipi tartı ya da baskül ile değerlendirilen danışanların yağ, kas, su analizlerini yapabilmek zorlaşmaktadır. Kaybedilen kütlenin ne kadarının yağ kütlesinden ya da ödem kütlesinden olduğu konusunda net oranlar verilemeyebilir.

Online Diyet Gerekli Belgeler

Sürecin doğru ilerlemesi için gerekli olan bazı detaylar yer almaktadır. Bunları tam olarak yerine getirmek diyetten alınacak başarıyı da beraberinde getirir.

Anamnez Formu

Bireyin yaş, boy, kilo gibi fiziksel özelliklerini ve hastalık geçmişi, kullandığı ilaçlar, kronik hastalıkları, bağırsak alışkanlıkları gibi tıbbi özelliklerini içeren geniş bir sorgulama sistemidir. Diyetisyenin bu bilgileri edinmesi bireyi daha iyi tanımasına, kişinin fiziksel ve tıbbi özelliklerine yönelik bireye özgü liste hazırlamasına yardımcı olmaktadır.

Besin Tüketim Kaydı

Bireyin beslenme durumunu analiz etmek için minimum 3 günü içeren 2 hafta içi ve 1’i hafta sonu olmak üzere geçmişe yönelik tüketim kayıtlarıdır. Tüm tüketilen besinler ara öğünler de atlanmamak şartıyla miktarları ve saatleriyle birlikte not alınır. Beslenme hatalarını görmek ve bunların üzerine yoğunlaşmak mümkündür. Ayrıca tutulan kayıtlardan genel hatlarıyla bireyin beslenme alışkanlıkları da öğrenilmiş olur.

Besin Tüketim Kaydı - Diyetisyen Elif Bozyel
Besin Tüketim Kaydı - Diyetisyen Elif Bozyel

Kan Tahlilleri

Kan şekeri, hemogram, kolesterol değerleri, karaciğer enzimleri, demir, d vitamini, b12 vitamini, troid hormonları gibi değerleri içeren genel bir kan tahlili istenir. Bunların sonucuna göre diyet listelerinde değişiklikler olabilmektedir. Bir vitaminin eksikliği bile kilo verme sürecini olumsuz etkileyebileceğinden sürecin aksamaması için ona yönelik takviyelerin uygulanması gerekebilmektedir. Bu nedenlerle kan tahlillerine bakarak sürece başlamak büyük önem taşımaktadır.

Kan Tahlilleri - Diyetisyen Elif Bozyel
Kan Tahlilleri - Diyetisyen Elif Bozyel

Online Diyet Hizmeti için İletişim

Online diyet hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak ve danışmanlık almak için size bir telefon uzaklıkta olan Diyetisyen Elif Bozyel ile hemen iletişime geçiniz.

Adres

Göktürk Mahallesi Göktürk Caddesi No:43/A Göktürk Eyüp Sultan İstanbul

Telefon

0 532 686 11 11

0 212 812 96 96

Online Diyet1 Yorumlar

  1. Elif Bozyel'in online diyet programına katılmak için gerekli belgeler arasında sağlık raporu, kişisel bilgi formu, beslenme alışkanlıkları anketi, hedeflerin belirlendiği bir form, ve gizlilik sözleşmesi bulunabilir. Bu belgeler, katılımcının sağlık durumunu değerlendirmek, beslenme alışkanlıklarını anlamak ve kişisel hedeflerine yönelik bir plan oluşturmak için gereklidir. Ayrıca, kişinin diyet programına uyumunu sağlamak ve gizliliğini korumak amacıyla bu belgelerin titizlikle doldurulması ve işlenmesi önemlidir.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski