Online Diyet Avantajları

Online Diyet Avantajları- Diyetisyen Elif Bozyel 

Zayıflamak isteyen birçok kişi diyet yapmakta ve bu nedenle son zamanlarda online diyet avantajları yönünden oldukça ilgi görmektedir. Sadece zayıflamak isteyen kişilerin değil kilo kontrolünü sağlamak ve sağlıklı beslenmek isteyen bireylerin de online diyeti denediği bilinmektedir. Beslenme konusunda danışabileceğiniz bir isim olarak Diyetisyen Elif Bozyel de online diyet alanında sizlere hizmet vermektedir. Online diyet hizmetleri, konumdan kaynaklı tüm sınırlamaları devre dışı bırakarak dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir diyetisyenle çalışma olanağı sunmaktadır. Yoğun iş temposuna sahip çalışan bireyler için esnek zaman dilimlerinde randevu alma fırsatı yaratmaktadır.

Online Diyet Avantajları- Diyetisyen Elif Bozyel
Online Diyet Avantajları- Diyetisyen Elif Bozyel

Bakıldığında avantajları yönünden online diyet pek çok kolaylık sağlamaktadır. Özellikle çalışan kişiler için faydalı bir uygulama olduğu söylenebilir çünkü mesai saatleri dışında da iletişim kurma imkanınız bulunmaktadır. Yine insanların birçok konuda zaman yaratmakta sorun yaşadığı düşünüldüğünde kişiye zaman kazandıran bir diyet şeklidir. Fiyatının daha uygun olması ve çalışılmak istenen diyetisyenin farklı bir konumda olması halinde de yine de ulaşım sağlanabilmesi öne çıkan diğer özelliklerindendir. Ayrıca diyetisyenle iletişimde kalabilme, takip ve kontrol açısından da avantajlı olduğu belirtilmelidir. Online diyette bireylerin ilerlemeleri düzenli olarak takip edilmekte ve gerektiğinde planlarında değişiklik yapılabilmektedir. Bu durum online diyetin büyük kazançlarından birini oluşturmaktadır. 

Online Diyet Hizmetinin İlgi Alanları 

Online diyet avantajları yönünden oldukça tercih edilir bir hal almıştır. İnsanlar zayıflamaya veya kilosunu kontrol altında tutmaya ya da sağlıklı beslenmeye karar verdiğinde bir diyetisyenin yardımına başvurmakta ve bahsedilen avantajları neticesinde online diyet yapmayı seçebilmektedir. Online diyette bireyler evlerinin konforunda profesyonel destek alabilmektedir. Bu durum da özellikle yüz yüze görüşmelerde kendini rahat hissetmeyen insanlar için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Tüm bu yönleriyle online diyet birçok kişiye fayda sağlamaktadır. Bu açıdan online diyetin ilgi alanlarından da bahsetmekte fayda vardır. 

Online Diyet Hizmetinin İlgi Alanları
Online Diyet Hizmetinin İlgi Alanları

Yüz yüze yapılan görüşmelerin konusu olan her hizmeti online diyet ile de alabilmek mümkündür. Obezite tedavisinde, sahip olunan kronik rahatsızlıklara karşı beslenmede, yeme bozukluklarında online diyet hizmeti alınabilir. Yine hamilelik de doğru beslenmek ve kilonuzu kontrol etmek istediğinizde tıpkı yüz yüze görüşmeler yapabildiğiniz gibi online olarak da hizmet alabilirsiniz. Ayrıca obezite cerrahisi sürecinde, bölgesel zayıflamada vb. konularda da online diyet sizin için uygun bir çözüm yolu olabilir. Bu noktada Diyetisyen Elif Bozyel online diyet alanında bahsi geçen tüm konularda hizmet veriyor olup, süreç boyunca sizinle ilgili her detayla yakından ilgilenmektedir. 

A’dan Z’ye Online Diyet 

Online diyet süreci ile ilgili birçok merak edilen konu olabilmektedir. Örneğin görüşmelerin nasıl yapıldığı sorulabilmektedir. Bu noktada e-posta, telefon veya görüntülü görüşmeler aracılığıyla yapıldığı söylenebilir. Online diyet sürecinde kişiler diyetisyenlerle anlık mesajlaşma veya e-posta yoluyla iletişim kurma imkanına sahip olur. Bu durum, bireylerin ihtiyaç duydukları anda destek ve rehberlik alabilmelerine olanak verir. Online diyette ölçümlerde merak konusudur. Yine ölçümlerin online bir şekilde nasıl gerçekleştiği de merak edilmektedir. Bu noktada tartı ve mezura ölçümlerine dayalı tahminler yapılarak kişinin ne kadar ilerleme kaydettiğine ilişkin diyetisyenin yorumu etkili olmaktadır. Haftalık görüşmelerle kişinin durumu değerlendirilir, listeler buna göre değişkenlik gösterebilir. Yine online diyet genellikle yüz yüze danışmanlık hizmetlerine göre daha bütçe dostu olabilir. Bu durum bütçe açısından kısıtlamaları olan bireyler için oldukça önemli bir noktadır. Ayrıca online diyette bir görüşme yerine gitme durumu olmadığından ulaşım masraflarından da tasarruf sağlanır, böylece bireyler daha verimli bir şekilde sağlık hedeflerine odaklanabilir.

A’dan Z’ye Online Diyet
A’dan Z’ye Online Diyet 

Online diyet öncesi sizden gerekli kan tetkiklerini yaptırmanız istenir. Böylece sağlık durumunuz ile ilgili diyet öncesi gerekli tespitler yapılır. Glukoz, demir, vitamin, kolesterol vb. gibi değerlerin ölçümlendiği bu kan tetkiklerinin yapılması sürecinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına önemlidir. Ayrıca bu tahlilleri yaptırırken aç karnınıza olmanız gerekmektedir.  Yine sizin hakkınızda bilgiler içeren ve beslenme danışmanınıza yardımcı olacak anamnez formunu doldurmanız beklenmektedir. Daha sonra diyetisyeninizin yapacağı gerekli değerlendirmeler neticesinde size uygun bir liste oluşturularak süreciniz başlayacaktır. 

Kişiye Özel Online Diyet 

Kişiye özel online diyet bireylerin sağlıkla ilgili hedeflerine ve bireysel ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanan beslenme programlarını kapsamaktadır. Bu tür diyet programları, dijital platformlar üzerinden alanında uzman kişiler yani beslenme danışmanları tarafından sunulmaktadır. Bu durum da birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Online diyette de tıpkı yüz yüz görüşmeler neticesinden uygulanan diyetlerde olduğu gibi kişiye özel bir program oluşturulması önemlidir. Kişiye özel bir program oluşturulabilmesi için diyetisyenin kişiyi ve alışkanlıklarını tanıması, mevcut sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu yüzden programa başlamanın öncesinde belirtilen anamnez formunun doldurulup gereken kan tetkiklerinin yapılması mühimdir. Çünkü farklı özellikler taşıyan kişilere aynı listenin uygulanması sağlıklı bir yol olmayacaktır. Bu yüzden kişiye özel online diyet hizmeti almak için Diyetisyen Elif Bozyel’i tercih edebilirsiniz.

Her bireyin metabolizması ve yaşam tarzı ile beslenme alışkanlıkları farklılık göstermektedir. Kişiye özel online diyet programları, bu faktörleri dikkate alıp bir değerlendirme sürecinden geçirdiğinden bu anlamda önemlidir. Diyetisyen Elif Bozyel size uygun bir program hazırlayarak beslenme sürecinizde etkili bir rol oynamaktadır. Durumunuzu yakından takip etmektedir. Başarılı sonuçlar alabilmeniz için destekleyicidir. Bu açıdan siz de Göktürk’teki kliniğinde kendisini ziyaret edebilir ya da 0532 686 11 11 veya 0212 812 96 96 numaralı telefonlardan Diyetisyen Elif Bozyel’e ulaşabilirsiniz. Online diyet avantajları yönünden sizin için oldukça faydalı olabilir ve bu konuda Diyetisyen Elif Bozyel’den destek alabilirsiniz. 

Online Diyet Hizmeti için İletişim

Online diyet hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak ve danışmanlık almak için size bir telefon uzaklıkta olan Diyetisyen Elif Bozyel ile hemen iletişime geçiniz.

Adres

Göktürk Mahallesi Göktürk Caddesi No:43/A Göktürk Eyüp Sultan İstanbul

Telefon:

0 532 686 11 11

0 212 812 96 96Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski